Ako lacno nabrúsiť žiletky a nožíky

Patent Ing. Karla Drbala z roku 1952 na brúsenie žiletiek a holiacich nožíkov pod pyramídou.

Tento patent bol po dlhých  testoch, meraniach a skúšaniach zo strany rôznych vedeckých kontrolných,  meracích  a iných  úradov a inštitúcií za socializmu  udelený p. Ing. Drbalovi.  Patent potvrdzuje pravdivosť  “využitia pyramidiálneho efektu“ na brúsenie klasických žiletiek. Na linku nižšie si môžete text patentu pozrieť v „origináli“ .

Podstatou efektu je, že uložením žiletky pod pyramídu sa zosilňujú účinky siločiar zemského magnetického poľa. Využíva sa v podstate efekt „tvarovej  pamäte“ kovu a dochádza k regenerácii ostria žiletky obnovením pôvodnej štruktúry kryštalickej mriežky čepele žiletky.

Pyramiadiálny efekt tomuto procesu napomáha a teraz si predstavte, že keď pod malou pyramídkou vieme nabrúsiť žiletku, tak potom aké efekty môžu ešte fungovať vo väčších pyramidiálnych stavbách.  Nielen pyramídach v Egypte – na svete existuje mnoho stoviek ďalších pyramidiálnych stavieb. Podobné efekty sa prejavujú na základe mojich skúseností aj v rôznych typoch stavieb so šikmou strechou, kde šikmá strecha dokáže určitým spôsobom buď čiastočne, alebo aj úplne potlačiť tzv. negatívne geopatogénne zóny.

        Momentálne sa skúša, či sa s využitím tohoto systému dajú „nabrúsiť“ aj žiletky nových typov (tie čo majú 2-5 ostrí). Alebo aj napríklad klasické a keramické nožíky. Predbežné výsledky sú zatiaľ také, že je dokázané predĺženie životnosti v priemere  minimálne 2-3 krát. Závisí to, ale aj od materiálov  a technológií použitých na výrobu nožíkov. A novších typov holiacich žiletiek od rôznych výrobcov.

 

Patent-č.-91304-Ing.-Karel-Drbal-Praha -Na prečítanie klikni TU

 

 

Ako sa dajú nabrúsiť žiletky

Patent Ing. Karla Drbala z roku 1959 na brúsenie žilietiek pod pyramídkou

Tento patent bol bol dlhých peripetiách, testoch, meraniach a skúšaniach zo strany rôznych kontrolných,  meracích a aj politických úradov a inštitúcií za socializmu  udelený p. Ing. Drbalovi. Patent potvrdzuje správnosť “využitia pyramidiálneho efektu na brúsenie klasických žiletiek.

       Žiaľ na moderných žiletkách rôznych značiek napr. (veď viete …tie s 2-5-timi čepielkami:) atď. sa už tento spôsob použiť nedá, pretože výrobcovia, aby viacej zarobili tak brúsia žiletky laserom.  Tento systém brúsenia narušuje kryštalickú mriežku materiálu žiletky. A to tak, že sa systémom spomínaným v patente už žiletky brúsené laserom  nedajú nabrúsiť.   

         Klasický príklad ako oblbovať ľudí. Veď načo by sme im predali jednu vec, ktorá vydrži rok, keď im môžeme predať  X takýchto vecí za minimálne 10x vyššie cenu:)

Patent-č.-91304-Ing.-Karel-Drbal-Praha -Na prečítanie klikni TU

         Čiže ak by ste chceli ušetriť kopec peňazí za holenie, skúste si zohnať klasický holiaci strojček a klasické žiletky (pozor  nie brúsené laserom), ale vyrábané starou klasickou technológiou a ušetríte ročne celkom zaujímavú sumu:)